Veszélyes visszerek korra, nemre való tekintet nélkül

Veszélyes visszerek, visszér betegség, koleszterin,

Veszélyes visszerek, visszér betegség, koleszterin,

A visszeres betegség kialakulása már fiatalabb korban is elkezdődhet, természetesen a már látható jelei a középkortól gyakoribb. Ezenkívül a szülő nőknek kell sokszor átmenetileg elviselni ezt a kezdetben panaszmentes betegséget. Sokan csak esztétikai problémának tekintik, miközben attól sokkal súlyosabbá válhat, ha nem teszünk idejében a megelőzése érdekében. A visszér lehet mély vénás és felszíni. AZ előző veszélyesebb.
Van olyan vélemény, miszerint életveszélyes lehet, ha egy vérrög leválik, és a véráramba jut, más szerint a vérrög pár nap után az érfalra tapad és le sem lehet onnét választani. Hát mindenesetre tegyük meg amit lehet. Fontos tudni nem a fájdalomcsillapítás a megoldás ez biztos.

ÉRSZŰKÜLET TÜNETEI:

 Mik ezek a tünetek?
Az érszűkület végtagi kezdő tüneteinél a következők észlelhetőek: hideg kéz,láb, zsibbadás a végtagokban. Majd járás esetén hamar elfárad, esetleg görcsöl is a beteg láb -lábikra görcs. 
Talán mindenki látta a legfeltűnőbb a láb erek kitágulását, de jelentkezhet viszketés, dagadt, duzzadt terület, ami esetleg terjed – ilyen esetben azonnal orvoshoz fordulni!! Lehet bőrpír, ekcéma, fájdalom, érzékenység mellett láz is. Ha a tünetek egy hét után is fennállnak, vagy nem javul szintén forduljon orvoshoz. De van hogy fájdalom van, de nem látható a visszér és fordítva, visszér van, de nincs fájdalom. A lényeg, ha ilyen jelek részleteit is tapasztalja forduljon orvoshoz.
Kései fázisban a lábujjak elfeketedhetnek, ezután üszkösödnek, amit már csak valóban amputációval lehet gyógykezelni.
Ha a láb lilás – érszűkület, vörös – vénagyulladás ( thrombophlebitis ), fehér – végtagi embólia gyanúja állhat fenn, a diagnózist kizárólag orvos hozza meg!!!

Kezelési lehetőségek természetes módszerei:

Nagyon sokféle lehetőséget kínál a természetes módszer, de nem mindegyik egyformán hatásos, ezért javaslom, hogy ne csak egyszerűen használja, hanem minden esetben kontrollálja, ellenőrizze is történik e javulás, vagy nem. Feltétlen konzultáljon természetgyógyásszal!! Két-három hét általában kell, hogy észre lehessen venni szemmel a gyógyulási folyamat elindult e. Ha kellő idő és persze rendszeres alkalmazás ellenére, elmaradna a javulás kezdete is, akkor javaslom folytassa mással.
Egy dolgot biztosan kiemelhetek a kontrollált mozgás és értornák, felfelé támasztott láb biztosan jó hatású, sőt szükségszerű, tehát itt nem szabad spórolni, de ugyanakkor túlzásba esni, megerőltetni sem, nyilván éppen olyan káros lenne.

Már itt szólok, hogy az orvosi kezelést nem lehet nélkülözni, illetve az alkalmazandó megoldásról az orvosa véleményét kikérni. EZ KOMOLY DOLOG, de aki a kezeléseket rendszeresen végzi Nincs mitől tartania, ha már tesszük a dolgunkat semmi szükség rá.

Testmozgás
A mozgás maximális erősségét, hosszát a légzés határozza meg ez a saját meglátásom! A légzés bármilyen mozgás közben ha már kapkodó, görcsös, akkor csökkenteni kell a mozgás erősségén. Amíg a normál mély légzés vissza nem áll. Erre figyeljen. Ebben az esetben jól fogja érezni magát a mozgás végén. Adja át magát a mozgás élményének a saját tempójának megfelelő ütemben friss levegő légzésének, közbe nézze a tájat. Jól fogja érezni magát a mozgásban és utána is. Üdítőbb, mint egy kávé, vagy kóla. Nem beszélve egészségesebb. A lényeg jól érezni magunkat a mozgásban, mert akkor lesz kedvünk ismét mozogni. A LÉNYEG LESZ KEDVE MOZOGNI ÉS SZÜKSÉGES IS! Ne a muszáj miatt kínlódva érzés hassa át, mert föl fogja adni és az nagyon nem tenne jót.
Minden kezdet nehéz, bele fog jönni! A mozgást minden egészséges főképpen álló, és ülő ember végezheti/végezni kellene megelőzés szempontjából, de amikor vénás problémák állnak fenn, akkor “kötelezőbb” rendszerességgel. Úszás, kerékpározás, séta, lassú kocogás, ami jól esik, és ameddig jól esik, lehet váltakozva is végezni. Különösen a séta, vagy kocogás ne maradjon ki, azt szerintem semmi nem tudja igazán pótolni. Akik ülő munkát végeznek, a mozgás minden órában jól hatna.

Az alábbi torna szintén nem maradhat ki, naponta reggel, este. 
Háton fekve felemelt lábakkal végzett gyakorlatok. Lábfej mozgatása, minden irányba.
Előre-hátra, jobbra-balra és visszafelé körözni, a körözés történik egy irányban, majd szembe irányba. Lehet biciklizni, de lehet közbe pihentetve csak felfele tartani a lábat, akár falnak, vagy polcra tenni kb 30-45 fokban 20 percig és közbe az említett lábfej mozgatással kombinálni.
Aki nem szokott mozogni, vagy magas vérnyomása van kezdje 5 perccel, majd fokozatosan percenként haladjon előre 2 naponként 10-20 percig. FIGYELEM: Egyszerre nem ajánlott felállni, először engedjük le a lábakat pihenjünk meg normalizálódjon a keringés kb 2-5 perc és utána lassan fölkelhetünk figyelve a fejünket, ha szédülést éreznénk, akkor lassítsuk, vagy álljunk meg ekkor és várjuk míg elmúlik. Akinek magas a vérnyomása mérsékelt ideig végezzen mozgásokat kérje ki orvosa véleményét. Bár a mérsékelt mozgás (állapotukhoz igazított) Nekik is elengedhetetlen.

MINDEN MOZGÁS ERŐSSÉGE EGYÉNI KÉRDÉS. Igazából ezt csak Ön érzi, amihez kellő önfigyelem szükséges. 

Ezek a gyakorlatok biztosan meghozzák az eredményt, hiszen jótékonyan hatnak a kötőszövet, az izomzat erősítésére, valamint a lábtorna a vérkeringésre a vér pumpálásával értorna jó.
Ne akarjunk egyszerre meggyógyulni, mert az nem fog menni. A gyógyulás egy folyamat, amiért nem egyszer kell tenni, hanem folyamatosan nap, mint nap, mint ahogy az egészségért is kellett volna.
Kerüljük: keresztezett lábbal ülést, szoros ruházatot, nehéz tárgyak emelését.
A folyamatos statikus állást, ülést. A dohányzást fokozatosan, ha sikerül azonnal abba hagyni szigorúan!!

EGYÉB GYÓGYÍTÓ LEHETŐSÉGEK
Javasolt: kompressziós gyógyharisnya
Gyógynövények: vadgesztenye kivonatos, körömvirág tea , kenőcs, tabletta.
Próbálhatja kurkuma, hajdina, varázsdió, somkóró, hiarulin tartalmú krém                       
Illóolajok: boróka , kamilla, cickafark, ciprus, citrom, rozmaring – fürdővízbe 2-4 cseppet
Masszázsolaj: alapolaj: jojoba v. szezámolaj 30 ml – levendula 4cs, rozmaring 4cs, ciprus 3 cs, citrom 3cs, boróka 2 cs, borsmenta 1 cs.
Reflexológia: Vese, mellékvese, húgyvezeték, húgyhólyag, máj, nyirokrendszer
Akupreszzúra: L-6 pont –
Tegyen szeszes borogatást a fájó felületre és csepegtessen rá néhány csepp árnika, cickafark, vagy orbáncfű tinktúrát is. Ahogy a gyulladás csökken agyagpakolást és majd később káposzta borogatást alkalmazzon.

ÉTKEZÉS MEGVÁLTOZTATÁSA
Változtassa meg étkezési szokásait. Ezáltal a gyulladás csökken, főleg növényi táplálkozást folytasson. Így a gyulladás gyorsabban elmúlik.
Étrend: sok rost tartalmú étel fogyasztása, sok zöldség, gyümölcs, hüvelyesek, gabona félék.
Előnyös: áfonya, cseresznye, fekete ribizli- bioflavonoid tartalma miatt.

Táplálék kiegészítők, kapszulák: C vit. +E vit. bioflavonoidokkal ( fekete áfonya, és ribizli ) együtt
Gotu cola –vérellátás javító, kötőszövet erősítő
Szúrós csodabogyó – ér-összehúzó, gyulladáscsökkentő.
Fibrin lebontást segítő: kapszaicin tartalmazza: erős paprika, cayenni bors, fokhagyma, hagyma, gyömbér, ananász – bromelin.

Hatásos műszeres terápia lehet:
Jelenleg a Sonoterápia, valamint az ehhez hasonló működési elvű új találmány a Nashwan-Parasound műszer a legmegfelelőbb eszköz a kezelések céljára.  Ez talán az egyetlen olyan módszer, amellyel ez a betegség megállítható, és a folyamat lassítható, a kezdeti stádiumban pedig még vissza is fordítható.  Kiegészíti a hagyományos eljárásokat, gyógyszerek mellet , illetve műtét utáni rehabilitációként is alkalmazható.

NEM GYŐZÖM HANGOZTATNI MINDENRŐL, ELŐZETESEN KÉRJE KI SZAKORVOSA VÉLEMÉNYÉT!
A visszérbetegség veszélyes, súlyos betegséggé válhat, mielőbb keresse fől a szakorvosát! 

Nem utolsósorban, mindig az Ön tapasztalata a döntő! Érdemleges hatást miben érzékel, vagy sem, majd annak megfelelően döntsön.

Szakorvos keressen fel mert a visszér csak ellenőrzése javaslat elengedhetetlen!

Forrás a világirodalom
1995 Az információ elévült lehet!



Alábbi fontos visszeres cikkek:



Jó vérkeringési rendszer, a jó érrendszer megléte a létünk – vigyázzunk rá

Visszérbetegség megelőzés kezelése természetesen

Visszér okai, tünetei, visszér kezelése

Veszélyes visszerek korra nemre tekintet nélkül

VESZÉLYES VISSZEREK KORRA NEMRE VALÓ TEKINTET NÉLKÜL II.

Jó vérkeringési rendszer, a jó érrendszer megléte a létünk – vigyázzunk rá

 

error: Content is protected !!