Hiszünk, amibe nem kéne és nem hiszünk, ami ott van előttünk

Hiszünk, amibe nem kéne és nem hiszünk, ami ott van előttünk

Jézus sok embert meggyógyított létező bajoktól bárkit láthatóan, valóságos csodákat tett. Az emberek ennek ellenére a csodákat elfeledték, azt is hogy Jézus kicsoda és mennyi mindenben segítette közvetlen életüket.

Mégis, amikor Pilátus arra szólította őket szavazzanak, kit mentsen fel Pilátus a keresztre feszítés alól, az ember szinte nem hisz a szemének, nem hisz a fülének, hogy egy többszörös rabló gyilkost engedték szabadon>>Jézussal szemben.

Erre lehet azt mondani, hogy manipulálva lettek. Ne higgyetek a túlzottan jóságos, jó arcú, jó dumás, szívhez szóló próféciáknak. /Ez nyilván általánosítás!/ Tehát Jézust elfelejtették, elárulták, majd a rablónak adtak kegyelmet. A végét tudjuk.

Most ugye minek is hiszünk, egy kitalált műszónak. Ez a műszó A Titok vonzás törvénye>>. Az Istent nem hisszük el a vonzás törvénye, ami egyébként egy kitaláció jól átgondolt üzleti lehetőség és elhisszük, isszuk a szavaikat. Jézus mondásai, igéje az nem trendi. Vonzás törvénye bezzeg az a csoda.

Pedig csak ennyit mond: 1., Kérj, 2., Várj, 3., Fogadd el.
Ennyi és tiéd lehet a világ. Ezt mindenki elhiszi. Ez a Titok

Látható fentiekből a csodákat keressük, amikor meg ott vannak, akkor meg nem látjuk. Akkor minek nekünk a csoda, minek keressük azt, amit amúgy sem becsülünk. Nekünk semmi nem jó, ami épen itt és most van.

Ne higgyetek a túlzottan jóságos, jó arcú, jó dumás, szívhez szóló próféciáknak.
Sőt minél pozitívabb képet mutat valaki Neked, könnyen lehet, annál kérdőjelesebb az igaz mivolta.
Óriásit lehet az ilyenbe csalódni. Persze ez általánosítás, ugyanakkor ebből következik, akkor kinek higgyünk, ha a jó arc rossz, akkor a rossz lehet a jó? Nem, – de ami biztos hogy:

Tetteiben ismerni meg az embert, szónokolni sokan tudnak.

J.Dzs

error: Content is protected !!