A nyári villám fénye
világítsa meg az elméjüket
13. havi nyugdíj története az elvételtől, miért kellett 12 évet várni a teljes összeg visszaadásáig
Gyurcsány a Fidesznek:
“Ó, hogy a nyári villám fénye világítsa meg az elméjüket”
Most az illetékes (Gyurcsány Ferenc) pontosan elmondja a 13. havi nyugdíj hiteles történetét.
(Aki még mindig Orbánnak hinne ez a Wikipédiába is rögzítve van Gyurcsánynak igazat adva)
Gyurcsány Ferenc kezébe jutott az a – feltehetően – belső fideszes felkészítő anyag, amivel a Fidesz-aktivisták segíthetik a szavazókat meggyőzni, miért is kell április 3-án a kormánypártokra szavazni – derül ki a Demokratikus Koalíció elnökének szombat délután közzétett videójából.
Ha véletlenül azt gondolnák, hogy akár egyetlen mondat is van abban arról, hogy ők mit értek el, és mit csináltak, és miért lett jobb Magyarország, akkor tévednek. Ha viszont arra gondolnak, hogy Gyurcsány, Gyurcsány, Gyurcsány meg Gyurcsány minden mondatban: bingó, eltalálták! – szemléltette a sajátos kommunikációt a DK elnöke, majd a kezében lévő kártyákból szemezgetett, kiemelve a visszavezetett nyugdíj előzményeit.
Példának okáért azt mondják éppen ők, hogy ezek az átkozott Gyurcsányék, ezek elvették a tizenharmadik havi nyugdíjat. Ó, hogy a nyári villám fénye világosítsa meg az elméjüket! Hát mi adtuk a tizenharmadik havi nyugdíjat! – mondja Gyurcsány Ferenc, hozzátéve, hogy jött a válság, ráadásul nem is ő, hanem a Bajnai-kormány mondta, hogy amíg válság van, addig felfüggesztik, de aztán visszaadják nyugdíjprémiumként.
Ki ígérte meg a tizennegyedik havit? Ugye, emlékeznek rá! Az Orbán nevű. És megadta? Először is, nem teljesítik, amit ők megígértek, a tizennegyedik havit, utána eltörlik Bajnai nyugdíjprémiumát. Utána tizenkét évig semmit sem csinálnak, és most, amikor közelednek a választások, osztogatnak fűnek-fának, mert meg vannak ijedve – hangsúlyozta a DK elnöke.
A háromperces videóban a nyári villámozás mellett a Fidesz-aktivistáknak is üzent, felhívva a figyelmüket arra, hogy gyurcsányozás helyett merjenek saját gondolataikkal érvelni, s ne az érvelőkártyák segítségével kommunikáljanak.
Alábbiak egymást követtő események
I., rész a 13. havi nyugdíj története
II., rész 2008-as gazdasági világválság
III., Deviza hitelezés
IV., A 13. havi nyugdíj visszavezetése
A 13. havi nyugdíj története részletesebben Gyurcsány rövid összefoglalójától, de lényegileg az igazat beszélte tömören.
Gyurcsány idején mondjuk ki végig volt 13. havi nyugdíj, se nem adta, se nem vette el.
A 13. havi nyugdíj története
Ki adta és ki vette el a 13. havi nyugdíjat? Ígért e a Fidesz 14. havit? Ezek a kérdések még ma is élénken foglalkoztatják és megosztják a magyar közvéleményt, így különösen az érintett nyugdíjas korosztályokat. Időszerű, hogy az Országgyűlés dokumentumai alapján gazdaságtörténeti pontossággal áttekintsük a 13. havi nyugdíj történetének főbb állomásait, hogy reális ítéletet mondhassunk a Medgyessy-, a Gyurcsány- és a Bajnai- kormány szerepéről.
13. havi nyugdíj bevezetését a Medgysessy kormány adta |
Az Orbán-kormány átlagosan 19 ezer forintot vett el a nyugdíjasoktól, amit mi még az idén visszaadunk. Sőt, ennél többet is teszünk. Ezért döntöttünk úgy, hogy 2003-tól megkezdjük a 13. havi nyugdíj bevezetését. Ez új elem a programunkban, erről az elmúlt napokban egyeztettem László Csaba pénzügy- és Csehák Judit egészségügyi miniszterjelöltemmel.”
Ennek ellenére a 2006. évi parlamenti választásokat is elveszítették, és ismét MSZP-SZDSZ- s koalíciós kormány alakult, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök vezetésével.
A devizahitelezést viszont a Fidesz vezette be! Ami nagyobb bumm volt, mint a 13. havi nyugdíj ügy!
Aki nem tudná, a miniszterelnököt Orbán Viktornak, a Magyar Nemzeti Bank elnökét Járai Zsigmondnak hívták. Ehhez még hozzájött a lakáscélú kamattámogatási rendszer, amely révén beindult a hitelezési boom Magyarországon is, de ez már egy külön történet.
13 havi nyugdíjat Bajnai függesztette fel a válság miatt!
|
Bajnai intézkedések világválság miatti megszorítások
A 13. havi nyugdíjra vonatkozó módosító javaslat lényegét az alábbiakban lehet összefoglalni: (1) A 13. havi nyugdíj jogintézménye, jelentős szűkítésekkel ugyan, de továbbra is megmarad. (2) 2009. január 1-től kizárólag a 62. életévüket betöltött nyugdíjasok, valamint a rokkantsági és a baleseti rokkantsági ellátásban részesülők jogosultak 13. havi nyugdíjra, tehát például az előrehozott öregségi nyugdíjasok nem. Az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt elérők folyamatosan lépnek be a rendszerbe. (3) A 13. havi nyugdíj maximális összege 2009-ben 80 ezer forint, a jövőbeni mértékét pedig a mindenkori tárgyévi költségvetési törvény határozza meg.
Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy a jogosultak közül 2009-ben a 80 ezer forint feletti nyugdíjasokat valóban anyagi veszteség érte, de az alatta lévőket nem. A törvényjavaslatot az Országgyűlés 2008. december 1-én az MSZP és az SZDSZ frakció igen szavazataival fogadta el. Fontos megjegyezni, hogy ezzel párhuzamosan a közalkalmazottak és a köztisztviselők 2009. évi 13. havi illetményének, illetve munkabérének kifizetését is zárolták, a bírák és az ÁSZ alkalmazottak kivételével.
13. havi nyugdíj további módosítások
A következő jelentős állomás a 13. havi nyugdíj történetében 2009. március 13 volt. A kormány ezen a napon nyújtotta be az Országgyűlésnek a T/9180 számú törvényjavaslatot „A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény módosításáról”. A törvényjavaslatnak lényegében három nagyon fontos eleme volt:
(1) Az öregségi nyugdíjkorhatár fokozatos emelése 65 évre. (2) Az úgynevezett „svájci-indexálás” szabályainak átalakítása, szigorítása.
(3) A 13. havi nyugdíj végleges kivezetése a rendszerből. A törvényjavaslat indoklásában a kormány beismerte, hogy „a 13. havi nyugdíj a jövőben nyugdíjba vonuló generációk számára, mint ígéret nem tartható fenn”, ezért 2010. január 1-től annak kivezetését javasolta. Mégpedig oly módon, hogy aki 2009 novemberében 13. havi nyugdíjban részesült, annak 2010 januárban, a tárgyévi rendszeres nyugdíjemelés előtt, 2009 december havi nyugdíjának egy tizenketted részével, de legfeljebb 6670 forinttal meg kell emelni a havi nyugdíját. Vegyük észre, hogy a javaslat a 2009. évi maximum 80 ezer forint összegű 13. havi nyugdíjat vette figyelembe.
13.havi nyugdíj visszavezetése |
12 év Orbáni kormányzás után!
Orbán Viktort ha valaki egy kissé figyeli rájön, hogy semmit sem ad csak humán érzettel, mert önös érdeke tud neki diktálni. Ha a Orbánnak valóban fontosak a nyugdíjasok, akkor miért kellett 12 évet várni nem is a visszaadáshoz, hanem az elkezdéshez. Ekkor is gondolata az volt, hogy évenként egy negyed évnyire jutó nyugdíjat ad vissza négy évig elhúzva 1/4 évnyi adagolással.
Ezáltal gyakorlatilag 16 év után kaptak volna először 13. havi nyugdíjat a nyugdíjasok. Hoppá! MÁR AKI MEGÉRI.
Hiszen az idősek már kezdenek elhalálozni a férfiak még korábban is, emiatt négy év alatt milliárdokat tehetett volna zsebre az Orbán kormány. De sajnos közelgett a választás és a teljes ellenzék egységbe tömörült és könnyen láthatták a fidis elemzők ez már veszélyessé kezd válni a Fidesz számára és fölhívták erre Orbán figyelmét.
Ráadásul az előválasztási felhajtás tovább népszérűsödött. Gyors meditálás, majd döntés és ez év elején máris megkapták a 13. havi nyugdíjat a nyugdíjasok, amihez 12 év alatt sem tudott/akart elintézni Orbán. Tehát a logikám a tervezett 4 év helyett a választási év gyorsította föl a nyugdíjasok szerencséjét és azt hitték, hogy a kormány ilyen jóságos.
Ha annyira az lett volna, akkor az első évében ezt megtehette volna, de nem állt érdekében, csak a választások szorító hatása miatt.
frissít 2022. 03. 07
6., Hát nézzük, mivel alázza meg a Fidesz a saját szavazóit is! + videó>>
Itt az öszödi beszéd eredeti Gyurcsánytól?