Brutális rezsiáremelésre utaló táblázat terjed a neten, ha így lesz, az nagyon fog fájni

Brutális rezsiáremelésre utaló táblázat terjed a neten, ha így lesz, az nagyon fog fájni

Fideszes szavazók is szívnak!

 

 

 

Sávonként megnézték, hogy a tegnapi világpiaci árak alapján ki mire számíthat a jelenleg fizetett összeghez képest.

Mint megírtuk, a szerdai kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Németh Szilárd rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos is beszélt arról, hogy bár a kormány megtartja a rezsicsökkentést, de csak az átlagfogyasztás mértékéig. A túlfogyasztást már piaci áron számolják el, ami elmondásuk szerint a háztartások negyedét érintheti.
Az átlagfogyasztás a kormány szerint évente 2523 kilowattóra az áram esetében, 1729 köbméter a gáz esetében. Vagyis az elektromos áram fogyasztásánál havi 210 kWh, a földgáz felhasználásakor pedig fhavi 144 köbméter lesz a határ.

Németh Szilárd szerint most rezsivédetten az átlagos fogyasztó 7750 forintot fizet havonta az áramért, enélkül 50.830 Ft lenne a villanyszámla. A gáznál pedig 15.800 Ft helyett 131.441 forintot kellene fizetni. Ebből kiindulva a Portfolio úgy számol, az átlag feletti résznél

áramfogyasztás esetében minden kWh díja 6,8-szorosára emelkedik. Azaz az eddigi 36,9 forintos kWh ár 252,4-re nő, a földgázfogyasztás esetében pedig minden köbméter földgáz 8,3-szor drágább lesz, azaz 110 forintról 910-re emelkedik.

A neten most egy olyan táblázat terjed, ami a tegnap érvényes világpiaci árak alapján nagyon hasonló következtetésre jut. Sávonként megnézték, ki mire számíthat a jelenleg fizetett összeghez képest.

 

Íme a táblázat:

Ugyanakkor a kormány még nem tette közzé, pontosan milyen tarifákkal számol.

Gulyás Gergely a kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta, a piaci árak ott vannak minden szolgáltató oldalán, de mi nem találtunk ilyen adatokat.

A szolgáltatók ugyan minden számlán jelzik, hogy mennyit spóroltunk meg a rezsicsökkentéssel, de ahogy arra egy korábbi cikkünkben rámutattunk, azok a számok köszönő viszonyban sincsenek a Németh Szilárd által emlegetett piaci árakkal.

A bizonytalanságot fokozza, hogy nem lehet tudni, hogyan alakulnak a piaci árak a következő hónapokban. Az elmúlt időszakban ugyanis az áram és a gáz is többszörösére drágult a világpiacon az ukrajnai háború és az ellátási kockázatok miatt. Ez pedig azt jelenti, hogy az érintett háztartások teljes bizonytalanságba kerültek, mert lehetetlen előre kiszámolniuk, mire készüljenek.

 

 

 

error: Content is protected !!