Remélem, megérem a bukásukat, hogy a NER úgy megy a kukába, mint nemrég az alaptörvény szerzője – mondja Lovasi András.
Szerinte „érdemes végignézni az oroszországi történéseket, mert tíz év lemaradással követjük őket, de gyorsulunk”, majd hozzátette, hogy úgy gondolja, „a social media tavasszal várható szabályozása lesz a következő lépés, ezzel párhuzamosan a maradék egyetemi, közösségi helyek, fórumok beszántása”.
Úgy fogalmazott:
„A pesti színházi világot az SZFE annektálásával lassú haldoklásra ítélte Orbán.”
A kérdésre, hogy kire gondolt, amikor arról írt, hogy
„vicces és szánalmas is, ahogy a Kádár-korban nagyot futó popművészek újra megtalálták az igazodási pontot, amikor hódolatukról biztosítják Orbánt”, Lovasi azt válaszolta, Szikora Róbertre és Pataky Attilára:
„Így hirtelen ők jutottak eszembe, mert mostanában ők szeretik a leghangosabban Orbánt meg a rendszert, de ne áltassuk magunkat, a ma rendszeresen szereplő előadóknak vagy a menedzsmentjüknek kivétel nélkül van valami személyes kötődése, elköteleződése a NER felé, ha öreg, ha fiatal”.
Beszélt arról is, hogy „ha választás lesz, még az is lehet, hogy listán nem a Kétfarkúakra szavaz, mert hátha számít az az egy szavazat is”. Mert „hiába vannak ellenérzései” az „nem mérhető azzal a permanens nyomasztó érzéssel, hogy mit jelent a NER-ben élni”.
„Remélem, megérem a bukásukat. Nem egy választási vereségre gondolok, hanem hogy a nagy mű, a NER, alaptörvényestül, holdudvarostul, mindenestül úgy megy a kukába, mint nemrég az alaptörvény szerzője” – mondta Lovasi, aki a végén úgy fogalmazott:
„A végén azoknak se lesz jó, akik a hab tetején vannak, mert ezekben a rendszerekben mindenhol rossz. Pont, mint a pokolban.” 444.hu
30-40 évig maradjon a Fidesz vagy megmozdultok végre? – Kossuth-díjas zenész fakadt ki az ellenzékre
Nem csak mi nem értjük az ellenzék pártjait, hanem a magyar zene egyik legnagyobb alakja sem. Eddig, vagy is addig, na márhogy Botka László lemondásáig minden párttól azt hallottam, hogy az MSZP miatt nem lehet. Már hogy együtt működni, már hogy az MSZP csak a saját politikai érdekeit nézi. Aztán Botka lemondott, mert, ha mindenki szerint ő az akadály akkor sokkal fontosabb, hogy létrejöjjön az ellenzéki együttműködés, mint az, hogy ő az MSZP miniszterelnök jelöltje. Azóta szerintem példásan, az MSZP minden mozgalom és párt felé nyitott, mindent megtesz az együttműködésért. Már tárgyalnak a DK-val és körvonalazódik egyfajta megállapodás. Nem diktál, javaslatai vannak. Erre azt látom, hogy Juhász Péter nemet mond a közös ellenzéki tüntetésre, Karácsony Gergely láthatólag azt sem tudja merre van az előre, a Momentum meg az LMP pedig egyedül akarnak kiesni a parlamentből.
Szépen csendben és halkan kérdezem, tényleg az MSZP volt a f@sz?
Pedig az ellenzék pártjainak együtt kell működnie, mert tényleg az lesz, mint amit Lovasi András a Kiscsillag zenekar frontembere, Kossuth-díjas művész vizionált:
Ha az ellenzék nem hoz össze egy alkalmi szövetséget, akkor:
“úgy harminc-negyven évig maradhat, ami most van, kábé ennyi az autokráciák és diktatúrák szavatossági ideje…”
Össze kell állnia a zenész szerint egy teljes, (minden ellenzéki párt részvételével) együttműködés, vagy ha úgy tetszik alkalmi koalíció:
“Ennek a koalíciónak az lenne az egyetlen célja, hogy a Fidesz–KDNP-kormányt elküldjék, ami azért lenne fontos, mert szerintem ez az utolsó esély, hogy ez választásokon történjen meg.”
Lovasi azt is elárulta szerényen, hogy nem tartja magát sztárnak, mert
“akit egy kocsmában hátba lehet b@szni, az nem sztár”
A közéletről pedig úgy nyilatkozott:
“k*rvára unom, meg amúgy is, mit mondjak?”
Ugyanis szerinte hiába mondja el például a Magyar Narancsban, mennyire utálja a Fideszt, ezt csak azok hallják, akik szintén utálják.
Ez utóbbi 2017-es közlése volt